Web Sitesinin Reklam Avantajları
Web sitesi yaptırmak mı daha avantajlı yoksa, diğer reklam araçlarını (gazete, televizyon, radyo vb.) kullanmak mı daha avantajlı?

+ Kişisel yahut kurumsal bir web sitesi, var olan minimum ekonomik maliyetli tanıtım aracıdır.

+ Günümüzde en fazla tercih edilen tanıtım aracı broşürdür; 1000 tane broşürü bastırmanızın maliyeti yaklaşık 1000 $ dolaylarındadır.

+ Unutulmamalıdır ki bastırdığınız bu broşürler sayesinde sadece 1000 müşteriye erişebilirsiniz, üstelik broşürleri bastırdıktan sonra da üzerinde herhangi bir değişiklik yahut oynama yapamazsınız.

+ İşletmenizin yahut sizin telefon numaranız değişebilir, adresiniz değişebilir, ürünleriniz değişebilir, hatta broşürü basma nedeniniz olan kampanyanız iptal olabilir.

+ Bu gibi bir duruma maruz kalmanız demek, reklam yapayım derken daha çok mali zarara uğramanız demektir.

+ Televizyon ve radyo gibi reklam araçlarına ise harcanan mali rakamlar ile yüzlerce web sitesi yaptırabilirsiniz. Hem de daha çok kişiye ulaşarak.

+ Gazeteye verdiğiniz ilanlarsa size sadece bir günlük reklam olanağı sağlar, maliyeti ise yine yaptıracağınız bir web sayfasından oldukça fazladır. Harcadığınız bu rakamlara rağmen sürekliliği olmayan bir reklam türüdür.

+ Yaptırılan bir web sitesini incelediğimizde ise, 10 sayfalık bir web sitesi size/firmanıza 1000 adet broşüre harcadığınız paranın yaklaşık üçte biri fiyatına mal olur.

+ Broşür genelde yüz yüze görüştüğünüz insanlara verildiği için size ekstra bir müşteri imkanı sağlamaz. Ama web sitesinde tanımadığınız yüzlerce kişiye çok daha az maliyetle erişebilirsiniz.