Haberler

Müşterilere çevrimiçi varlıklarını oluşturmanın kolay ve etkili bir yolunu sunmak için hazır web sitesi hizmetleri sağlamaktayız. Hazır web sitelerin kullanılması, bireysel ihtiyaçlara uyacak şekilde kolayca özelleştirilebilen önceden tasarlanmış düzenler ve yapılar sağlayarak web sitesi oluşturma sürecini basitleştirir. Hazır web sitesi, bir web sitesinin tasarlanması ve geliştirilmesi için gereken süreyi önemli ölçüde azaltır çünkü temel çalışmaların çoğu zaten önceden tasarlanmıştır. Bu ..

DEVAMINI OKU

Web sitesi yaptırmak mı daha avantajlı yoksa, diğer reklam araçlarını (gazete, televizyon, radyo vb.) kullanmak mı daha avantajlı? + Kişisel yahut kurumsal bir web sitesi, var olan minimum ekonomik maliyetli tanıtım aracıdır. + Günümüzde en fazla tercih edilen tanıtım aracı broşürdür; 1000 tane broşürü bastırmanızın maliyeti yaklaşık 1000 $ dolaylarındadır. + Unutulmamalıdır ki bastırdığınız bu broşürler sayesinde sadece 1000 müşteriye erişebilirsiniz, üstelik broşürleri bastırdıktan so..

DEVAMINI OKU

Bir web sitenizin olması size ne gibi faydalar sağlar? + İşletmenizin iyi bir imaj çizmesinde önemli bir rol oynar, rakip işletmeler üzerinde kaliteli bir marka olduğunuzun izini bırakır. + İşletmenizin web sayfasının olması; üretimini yaptığınız yahut sattığınız ürünün; görüntülü, hareketli ve sesli sunumlarla müşterilerinize en iyi düzeyde tanıtılmasını sağlar ve böylece satış oranlarınızda artış görülür. + Kişisel web sayfanızın olması (şair, politikacı, şarkıcı vb.) yaptığınız ese..

DEVAMINI OKU

Web Sitelerinin Kurumsal Firmalara FaydalarıKurumsal kimliğinize ve müşterilerinize uygun tasarlanmış web sitesi, markanıza ve dolayısı ile size büyük faydalar sağlar. Web Sitelerinin Kurumsal Firmalara Faydaları Kurumsal kimliğinize ve müşterilerinize uygun tasarlanmış web sitesi, markanıza ve dolayısı ile size büyük faydalar sağlar. Profesyonelce hazırlanan web siteleri firmanızın en iyi reklam aracıdır. Bununla birlikte web siteniz aracılığıyla birçok kişiye ulaşma olanağı da sağlayarak ..

DEVAMINI OKU

Günümüzün Getirilerinden olan web siteleri firma ve markalar için büyük bir önem taşımaktadır. Web sitesi sahibi olmak bilinirliğinizi arttıracağı gibi müşterilerinizin size olan güvenini de yükseltecektir.   Web sitesine sahip olmak müşterileriniz ile mesafeleri ortadan kaldıran bir platform üzerinden buluşmaktır.   Web sitesi kullanmak müşteri portföyünüze eş zamanlı olarak ulaşmanızı, bilgilendirme, duyuru, hizmet ve ürün tanıtımı yapmanızı sağlayacaktır.   Web..

DEVAMINI OKU

Firmaların web sitesinin olması pek çok alanda müşterilerine daha hızlı ve kolay erişimi sağlar. Web sitesi firmaların internetteki kartvizitleridir.   Sizin kim olduğunuzu, hizmetlerinizi anlatacağınız ve müşteri potansiyelinizle buluşacağınız web sitenizin tasarımı çok önemlidir.   Firmanız hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi sitenizin tasarımına göre sizi yorumlayacaktır.   İnternette kimse sizin kim olduğunuzu bilmez, profesyonel bir web sitesi sizi old..

DEVAMINI OKU

E-ticaret insanların belirli sistemler üzerinden ürün veya hizmet alması ve bunun ödemesini site üzerinden online olarak gerçekleştirilmesidir. İnternette alışveriş yapılan her site e-ticaret sitesidir.   E-ticaret sitelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güvenli olmasıdır.   Alt yapısı sağlam firmalarla çalışılmalı ve sunucular firewall IPS-IDS sistemlerine sahip olmalıdır.   Kart bilgilerinin güvenliği için 256 bit SSL şifreleme sisteminin kurulu ..

DEVAMINI OKU

Hosting web sitelerinin sürekli ve yüksek hızda internet erişimi olan bilgisayarlarda depolanmasına denir.Daha sade bir terimle web alanı da denilebilir.   Web siteleri bu bilgisayarlarda depolanarak internet kullanıcılarının istedikleri web sitelerine erişimi sağlamaktadır.   Hosting paketi alırken dikkat etmemiz gerek hususlarda vardır.   Hosting paketi sitenizin ihtiyacını karşılayacak kapasitede olmalıdır.   Hosting paketlerinde kotalar veya sınırlam..

DEVAMINI OKU

Domain'in Türkçe karşılığı Alan adı demektir. Alan adlarının uzantıları web sitesinin nasıl bir kuruluşa ait olduğuna göre değişir.   Alan adları bilgisayarların birbirini tanıması amacıyla kullanılan ip adresinin akılda kalması için kelimelere dökülmüş halidir.   Alan adları (domain) kolay ulaşılabilir ve hatırlanabilir olmalıdır.   Alan adınız hostinginizdeki bilgileri site olarak görüntülenmesini sağlar.   Kısacası domain web sitenizin internet ü..

DEVAMINI OKU

Yapılan araştırmalara göre firmaların kalitesi web sitelerine bakılarak ölçülüyor ve buna göre o firmanın hizmeti ve ürünü kullanılıyor. Kurumsal kimliğini web sayfasına dönüştürmek isteyenler, ürün ve hizmetlerini müşteri potansiyelleriyle buluşturmak isteyenler kısaca internet dünyasında var olmak isteyen herkes web sitesine sahip olmalıdır.   Ayrıca Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre firmalara web sitesi kurma zorunluluğu getirilmiştir.   Türk Ticaret Kanununa Göre Web ..

DEVAMINI OKU

Hazır Web siteleri genellikle paket olarak hizmete sunulmaktadır. Bu hizmeti alırken paket içeriği fiyatı belirlemektedir. Web sitenizin yayına açılması için gereken tüm hizmetler paket fiyatına dahil olmalıdır. Almış olduğunuz paketiniz tasarım, yazılım, domain, hosting, teknik destek, admin paneli gibi hizmetleri barındırmalıdır. Web sitenizi yaptırdıktan sonra sitenizin güncellenmesi ve oluşabilecek teknik hataların giderilmesi için firmaya ulaşabilmeniz çok önemlidir. Bütün bu..

DEVAMINI OKU

Web sitenizin tasarımı ve alt yapısı kadar yönetilebilir olması da gerekmektedir. Hazır Web Siteleri herşeyden önce iyi bir tasarım ve güçlü bir alt yapıya sahip olmalıdır.   Ziyaretçileriniz web sitenizde dolaşırken donma ve yavaşlamalar kesinlikle yaşanmamalıdır.   Hazır web sitelerinin kolay güncellenebilir olması gerekir.   Bunun içinde admin panelli hazır web siteleri tercih edilmelidir.   Admin paneli sayesinde kodlama yapmadan web sitenizin güncell..

DEVAMINI OKU

Admin paneli günümüzün getirilerinden olan web sayfalarının en aranan özelliklerinden biridir. Admin paneli olmadan da web sitenizi tasarımı, yazılımı ve diğer tüm detayları tamamlandıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.    İleriye yönelik olarak web sitenizde değişiklik yapmak, bölümler oluşturmak veya çıkarmak istediğinizde veya içeriğini güncellemek istediğinizde sürekli olarak web sitenizi hazırlayan yazılımcılarla iletişime geçmek zorunda kalırsınız.    ..

DEVAMINI OKU

Web sitesi, kullanıcıların ekran çözünürlüğüne uygun hazırlanmalıdır. Web sitesi, ziyaretçilerin ekranında yatay kaydırma çubuğu oluşturulmayacak şekilde hazırlanmalıdır.   Dikey kaydırma çubuğu gelen ziyaretçilerde rahatsızlık oluşturmazken yatay kaydırma çubuğu olumsuz izlenimler bırakır.   Hazırlamış olduğunuz web sitesi sizin ekranınızı tam doldururken, ziyaretçinizin ekranında farklı görünebilir.   Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullanıcıların ekran çö..

DEVAMINI OKU

Web sitelerinde bulunan fazla içerik ziyaretçileriniz için karışıklık yaratabilir. Web sitelerinde çok kategori ve bol sayfa kullanmak web sitenizi zenginleştireceği gibi karmaşaya da yol açabilir.   Web sitenize gelen ziyaretçiler istedikleri alanlara daha hızlı ulaşabilmeleri için site haritasına ihtiyaç duyabilirler.   Bütün başlıkların bulunduğu bir site haritası hem ziyaretçilerinizin işini kolaylaştıracaktır hem de web sitenizin daha profesyonel görünmesini sağlayacakt..

DEVAMINI OKU

Hazırlanacak web sitesinin hedef kitle beklentisini karşılaması çok önemlidir. Hazırlanacak web sitesinde hedef kitleye göre beklentilerde değişmektedir.   Kurumsal bir firmaya yapılan web sitesi tasarımı kreş sitesi olarak kullanılamaz.   Kurumsal bir firma da sade tasarım tercih edilirken kreş, anaokulu gibi firmalara daha renkli tasarımlar kullanılmalıdır.   Her firmanın beklentisi kendilerine özgün içerisinde vizyonunu misyonunu barındıran tasarıma sahip bir web..

DEVAMINI OKU

İnternet kullanıcıları web sitenizi açabilmek için tarayıcı kullanmaktadır. Bu tarayıcılar birbirinden farklı olabilir. Her web sitesi her tarayıcı ile aynı şekilde ve ölçüde açılmayabilir. Bunun sebebi ise, web sitenizin hangi tarayıcı ile açılacaksa o tarayıcıya uyumlu olmamasından kaynaklanmaktadır. Web siteleri hazırlanırken yazılımlarının özellikle google, yandex, explorer, opera ve safari gibi yoğun kullanılan tarayıcılara uygun bir alt yapı ile yazılmaları gerekmektedir. Aşağı..

DEVAMINI OKU

Web sitelerinde kullanılabilirlik sitenin var oluş amaçlarından biridir. Ziyaretçilerinizin kullanamadığı bir site önemsiz ve çöp olarak adlandırılabilir.   Site dizaynı kullanıcılara göre yapılmalıdır. Menüler ziyaretçilerin alışkanlıklarına göre düzenlenmeli, yazılar kolay okunabilmelidir.   Kullanılabilirliği arttırmak için aşağıdaki maddelere dikkat edilmelidir.   Web siteniz hızlı yüklenmeli ve çabuk açılmalıdır.   Menü kısmı web sitesi içeriğindeki tü..

DEVAMINI OKU

Web sitesi hazırlarken alt yapısının düzgün sağlanması ve tasarımın kullanılabilirliğe uygun olması önemlidir. Web Tasarımın Temel İlkeleri   İçerik   Web sitelerinde içerik en ön planda olan ilkelerdendir. Güzel ve orijinal tasarıma sahip bir web sitesi yetersiz sıkıcı ve alakasız içeriğinden dolayı ziyaretçi kaybedebilir. Siyete gelen ziyaretçi talep ettiği bilgileri alarak çıkmalıdır. Ve site içeriğinde kullanılan bilgiler uzun sıkıcı ve kopya olmamasına özen gösterilmel..

DEVAMINI OKU

Birkaç küçük adımla web sitenizin trafiğini arttırabilirsiniz. Web sayfanızın içeriği güncel olmalı ve sürekli olarak sayfayla alakalı bilgiler girilmelidir.   Site içeriğiniz aynı olan yani sizinle aynı işi yapan sitelere link verilmelidir.   Web sitenize gelen ziyaretçilerinizin sitenizde kalma süresi de çok önemlidir. İçerik önemi kadar psikolojik etmenlere de dikkat edilmeli ve  web sayfanızın arka planında beyaz renk kullanılmalıdır.   Genel içerikli site..

DEVAMINI OKU

Com uzantılı alan adını herkes alabilir. Com uzantılı alan adları alan kişi üzerine anında tescil edilir. ve ilerleyen zamanlarda alan adı kayıt yenileme ücretini ödediğiniz taktirde kimse sizden o alan adını alamaz.      Örnek olarak integralbilisim.com herkes tarafından alınabilirken integralbilisim.com.tr sadece vergi levhasında İntegral Bilişim adı geçen firma tarafından alınabilir.     Com.tr uzantılı alan adını alabilmeniz için faaliyet belgesi veya..

DEVAMINI OKU

SEO uyumlu içerik hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır.   SEO Uyumlu İçerik Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Başlık : Makale hazırlarken kullanacağınız başlık çok önemlidir. Başlık 3 ile 6 kelime arasında olmalıdır. Seçmiş olduğunuz anahtar kelime başlığınızda kesinlikle bulunmalıdır. Toplam 60 karakteri geçmemelidir. Ve içerikle doğrudan alakalı olmalıdır. Anahtar Kelime : Makalenizin içerisinde kullanacağınız anahtar kelimeler..

DEVAMINI OKU

Tüm marka ve kuruluşların müşterileri günümüzün getirilerinden olan sosyal medya araçlarını kullanmaktadır.   Sadece web sitesi ile müşteri potansiyelinizi arttırmak yetersiz olabilir.   Sosyal medya platformlarını kullanarak müşteri yelpazenizi genişletebilir ve daha fazla satış yapabilirsiniz.   Tüm markalar sattıkları ürünleri ve verdikleri hizmetleri sosyal medya ile müşterilerine pazarlamaya başlamıştır.   Sosyal Medya araçlarından olan Facebook, Twitte..

DEVAMINI OKU

Search Engine Optimization kısaltması olan SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO çalışmalarının temel amacı arama motorlarında istenilen kelimelerde web sitesinin üst sıralara çıkmasının sağlanmasıdır. Bu şekilde ürün ve hizmetlerinizi hedef kitleniz ile daha hızlı buluşturabilirsiniz. Temiz ve düzenli bir çalışma sayesinde istenilen anahtar kelimelerde Google arama sıralamasında ilk sıralara çıkmak mümkündür. Web sitenize seo çalışmasını kendinizde yapabilirsiniz..

DEVAMINI OKU

Search Engine Optimization kısaltması olan SEO, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO çalışmalarının temel amacı arama motorlarında istenilen kelimelerde web sitesinin üst sıralara çıkmasının sağlanmasıdır. Bu şekilde ürün ve hizmetlerinizi hedef kitleniz ile daha hızlı buluşturabilirsiniz. Temiz ve düzenli bir çalışma sayesinde istenilen anahtar kelimelerde Google arama sıralamasında ilk sıralara çıkmak mümkündür. Web sitenize seo çalışmasını kendinizde yapabilirsiniz..

DEVAMINI OKU

Türkiye'de alan adı işlemleri ODTÜ Alan Adları Dairesi Başkanlığı Tarafından sağlanmakta olup, nic.tr adresinden başvurular gerçekleşmektedir. nic.tr web sitesinden kişisel olarak ve ya sizin adınıza yapılan "alan adı tahsis" başvurunuzun işleme alınabilmesi için yazılı ve imzalı onayınız gerekiyor.    Bunun için, başvuru formunu doldurarak firmanızın antetli kağıdı üzerine yazdırmanız ve kaşeleyip imzalayarak nic.tr'den ilgili yere iletmeniz gerekmektedir.   com.tr A..

DEVAMINI OKU

Web sitelerinde yazılım alt yapısını kadar tasarım da önemlidir. İnternet kullanıcılarının web sitelerinde aradığı özelliklerden biri kullanışlı ve sade olmasıdır.   Web siteniz hatasız olarak kodlanmalı ve sitenizde hız sorunu yaşanmamalı donma, çökme gibi sorunlarla karşılaşılmamalıdır.   Hazır Web Sitesinde Olması Gerekenler   1- İletişim Bilgileri : Tüm kurumsal firmaların web sitelerinde bulundurması gereken bölümlerden biri iletişim bilgilerinin olduğu bölü..

DEVAMINI OKU

Hazır web paketlerinde web sitesi tasarımı, hosting ve domain hizmetini bir arada aldığınız paketlerdir. Hazır web tasarımı özel tasarım web sitelerine göre çok daha uygun fiyatlıdır.   Özel tasarım web sitelerinin yayınlanması 30 günü bulmakta iken (tasarıma göre değişiklik gösterebilir) hazır web siteleri 3 gün içerisinde yayınlanabilir.   Hazır web sitelerinde tasarımın nasıl olacağını önceden görebilir ve tasarım ile ilgili bir problem yaşamazsınız.   Web paketl..

DEVAMINI OKU

Web tasarımın en önemli noktalarından biri özgün içerik kısmıdır. Web sitenizi isteğinize göre tasarlattıktan sonra vermiş olduğunuz hizmetleri anlatırken, bir konu hakkında makale hazırlarken ve bir ürünün tanıtımını yaparken yazınızda kullanacağınız dil kadar özgün olması da önemlidir.    Kopyala yapıştır yapılan içerikler ziyaretçilerinizin gözünde olumsuz izlenim bırakırken Google tarafından da özgün olmayan içerik fark edilir.   İçeriğinizin özgün olmadığını fark e..

DEVAMINI OKU

Alan adı yaşı web sitesi SEO çalışmasını büyük oranda etkilemektedir. Google eski siteleri daha güvenilir bulur ve ön sıralarda çıkmasına olanak sağlar.   SEO ile aranan kelimelerde üst sıralara çıkmanız için düzenli olarak yapılan güncellemeler, özgün içerik kadar domain yaşının eski olmasının da  etkisi büyüktür.   Alan adınızın web sitenizde sunmuş olduğunuz hizmete yönelik anahtar kelime barındırmasına dikkat edilmelidir.   Alan adınız olabildiğince kısa..

DEVAMINI OKU

Google dünya çapında ki arama motoru ile kendi bünyesinde en iyi reklam seçeneklerini sunmaktadır. Google Reklam Çeşitleri   Google Adwords Reklamları   Web sitenizde ki faaliyetlere uygun olarak belirlediğiniz anahtar kelimeler sayesinde müşteri potansiyelinizle buluşabilirsiniz. Arama motorunda belirlemiş olduğunuz anahtar kelimeler aratıldığı zaman google sıralamasında en üst sıralara çıkmanız sağlanır.   Google Görüntülü Reklam Ağı   Google görüntülü re..

DEVAMINI OKU

Google Analytics, güçlü ve kolay kullanıma sahip bir raporlama platformu üzerine kurulmuştur. Google Analytics ile içerik analizi, sosyla medya analizi, mobil analiz, dönüşüm analizi, reklam analizi yapabilirsiniz.   En kısa açıklamasıyla Google Analytics sitenizi giren ziyaretçilerinizin site üzerinde ki adımlarını takip etmenizi sağlayan bir uygulamadır.   Ziyaretçinizin sitenize hangi tarih ve saatte girdiği hangi sayfana ne kadar durduğu hangi ürünü aldığı gibi detayları..

DEVAMINI OKU

Google'ın reklam ağı olan Google Adwords'ün çalışma şekli reklam verenlerin birçok anahtar kelime arasından Google'da arama yapıldığı zaman web siteleri ile en alakalı olan sonuçları belirlemeleri ile gerçekleşmektedir. Google Adwords her bütçeye uygun reklam verebilme imkanı sunmaktadır. Google Adwords'te reklam verebilmek için ilk olarak bir gmail hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bu gmail hesabıyla Adwords hesabı açarak reklam vermeye başlayabilirsiniz. Google Adwords hesabınızı ..

DEVAMINI OKU

Responsive tasarım masaüstü bilgisayar, tablet, mobil cihazların ekran çözünürlüklerine uygun olarak görüntüleme kolaylığı sunan web tasarımıdır.   Son yıllarda ismine sıkça denk geldiğimiz responsive tasarım, ilk olarak 2010 senesinde adını duyurmuş ve son yıllarda da dünyada popülaritesini oldukça arttırmıştır. Yeni çıkan teknolojilerin katkılarıyla telefon ve tablet gibi cihazların kullanımı artması sonucunda responsive tasarıma duyulan ihtiyaç artış görülmüştür.   Yeni ..

DEVAMINI OKU

1 Temmuz 2013'ten itibaren kurulan şirketlerin, kuruluşlarının ticaret siciline tescil edildiği tarihten itibaren 3 ay içinde internet sitesi açmaları gerekecek. Sermaye Şirketlerinin Açacakları İnternet Sitelerine Dair Yönetmelik, 1 Temmuz 2013'te yürürlüğe girmek üzere Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yönetmelikle Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen denetime tabi sermaye şirketleri tarafından açılacak internet sitelerinde ilan edilecek ve erişime açık tutulacak asgari içe..

DEVAMINI OKU

Şirketinizin Dünya'ya açılan kapısı olan websitenizin profesyonel olması şirketinizin prestiji açısından hayati öneme sahiptir. Profesyonel bir websitesi herşeyden önce iyi bir tasarıma ve güçlü bür altyapıya sahip olmalıdır. Tek başına tasarımın ya da altyapının iyi olması yetmez, bu ikisinin birlikte olması gerekmektedir. İyi bir tasarıma sahip ancak zayıf bir altyapıya sahip bir site görsel olarak müşterilerinizi tatmin etse de sitede yaşanan altyapı problemleri bir anda işin rengini değiş..

DEVAMINI OKU

Vermiş olduğumuz hizmetten memnun kalmazsanız paranızı iade ediyoruz. İntegral Bilişim olarak müşteri memnuniyeti parolasıyla yola çıktık. Web sitenizi tasarlarken sizin fikirleriniz doğrultusunda ilerliyoruz ve size uygun olacak hizmeti belirliyor çalışmamızı vermiş olduğumuz tarihte teslim ediyoruz. Müşterimizin vermiş olduğumuz hizmetten memnun kalmaması durumunda parasını iade ediyoruz.   ..

DEVAMINI OKU

Her sene yenilenen en son teknoloji yazılım ve tasarım altyapısıyla siteniz her zaman güncel kalır. İntegral Bilişim sitenizin her zaman güncel kalması için son teknoloji yazılım ve tasarım alt yapısıyla hizmet vermektedir. Yapmış olduğumuz yazılım ve tasarımlar yeni çıkan teknolojilere uygun olarak altı ayda bir güncellenmektedir. Bu sayede web sitenizin google, yandex, opera gibi tarayıcılarda sorunsuz bir şekilde görüntülenmesi sağlanır.   ..

DEVAMINI OKU

Hazır Web Sitelerimizden birini satın alabileceğiniz gibi isterseniz de şirketinize özel bir tasarım da yaptırabilirsiniz. Şirkete özel tasarım için sabit bir fiyat vermiyoruz. Talep etmiş olduğunuz hizmete göre en uygun ücretlendirmeyi belirliyoruz. Tam olarak nasıl bir şablon ve tasarım istediğinizi netleştirdikten sonra bizimle irtibata geçmeniz yeterli. Size en uygun fiyatı ve en iyi hizmeti en kısa sürede sağlayacağımızdan şüpheniz olmasın.    Hemen şimdi arayın.  ..

DEVAMINI OKU

Sizin için hazırladığımız onlarca profesyonel hazır web sitelerimizden birini seçin, şirketinizi hemen bugün internete taşıyın ve dünyaya açılın. Kullanımı kolay hazır web sitelerimiz sayesinde anında bir web siteniz olabilir ve hemen bugün internetin nimetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bizi tercih eden yüzlerce müşterimiz gibi siz de hemen şimdi bizi arayın ve sitenizi açalım. Hazır Web Sitelerimizden birini alana 1 adet domain, 5 adet email hesabı ve kurulum ücretsiz. Siz yalnı..

DEVAMINI OKU

Bizi Biz Yapan Değerlerimiz Aşşağıdaki Gibidir.   • Dürüst ve güvenilir olmak • Müşterilerimizin bilgi güvenliğini sağlamak • Hatayı kabul edip çözüm üretebilmek • Müşteri memnuniyetini ön planda tutmak • Oluşabilecek sıkıntıları önceden tespit edebilmek • İşinin uzmanı ve en iyisini yapan personel ile çalışmak • Çözüm ortakları ile hakka hukuka uyan işbirliği içersinde olmak • Başkasının yaptığını değil, İlk bizim yaptığımızı sunmak • Maddeyi değil, insanı temel alarak çalışmak..

DEVAMINI OKU

Hazır Web Sitesinin Avantajları Nelerdir?   Hazır web sitesi; birden fazla kişinin kullanabilmesi için önceden kodlanmış hazır temanın bulunduğu web siteleridir. Wordpress, CMS, Joomla gibi birçok popüler yazılım hazır olarak kullanıcılara sunulmaktadır. Dakikalar içinde kurulan bu web siteleri farklı temalarla da desteklenebilmektedir. Özel tasarım web siteleri ile oldukça farklılıkları olan hazır web sitesi hizmetlerinin kullanıcılara birçok avantajı bulunmaktadır. Hazı..

DEVAMINI OKU

Web Tasarımın Önemi   İnternet teknolojilerinin giderek yaygınlaşması ile şirketlerin de sanal dünyaya ayak uydurması zorunlu bir hale gelmiştir. Özellikle yeni nesil kullanıcıların internet üzerinden hizmet almayı daha çok tercih etmesi, şirketlerin web tasarım konusuna önem vermeleri gerektiğini göstermektedir. Ülkemizde de e-ticaret sitelerindeki satış hasılatının giderek yükselmesi iyi bir web tasarım ile büyük işler yapılabileceğini göstermektedir. İyi Bir Web Tasarı..

DEVAMINI OKU

KURUMSAL WEB SİTE TASARIMI Bir firma için web sitesi o firmanın adeta vizyonunun bir göstergesidir. Kaliteli bir web sitesine sahip olmak ise her zaman bir avantajdır. Dijital ortamda firmaların aynası olan bir web sitesi firma saygınlığı ve büyüklüğü hakkında çok şey gösterir. Etkili bir web sitesi ile küçük bir firma çok daha fazla ziyaretçi alırken, kalitesiz bir web tasarımı ile büyük bir firma kullanıcılar için çok ta iyi şeyler düşündürmeyebilir. Bu nedenle web site tasarımı s..

DEVAMINI OKU

Responsive kelime manası olarak "duyarlı" anlamına gelmektedir. Responsive web tasarım, cep telefonlarına ve mobil araçlara duyarlı olan ve bu tür cihazlarda en uygun şekilde görüntülenebilen yazılım uygulamasıdır. Uzun yıllardır yapılan web tasarım ve yazılımlarında kullanılan bu uygulama web sitelerini daha kolay kullanmaya yaramaktadır. Web sitesi yapılırken bu uygulamanın mutlaka web sitesinde olması gerekmektedir. Responsive web tasarımlar; akıllı mobil telefon, el tabletleri g..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımın Önemi Nedir? Mobil uyumlu (Responsive) web tasarım; akıllı telefon, tablet gibi cihazların yaygınlaşması ile günümüzde sıkça tercih edilen bir tasarım şeklidir. Mobil uyumlu web tasarım ile internet üzerinden sitenize girmek isteyen herkese kullanıcı dostu bir web sitesi sunabilirsiniz. Telefon, tablet gibi ve farklı çözünürlüklerdeki cihazlara uyarlanan mobil uyumlu web siteleri ile sitenizin ziyaretçi sayısında artış yaşanırken, firma imajı da bunda..

DEVAMINI OKU

Marka Tescili İle Güvence Altında Olun!   Globalleşen dünya şartlarında ticaret sınırları ortadan kalkmakta ve firmalar büyüme yolunda daha hızlı adımlar ile ilerleye bilmektedirler. Global pazarda kendilerini tanıtmak ve ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak adına büyük fırsatlar yakalayan firmalar, bazı tehditler ile de karşı karşıya kalırlar. İç ve dış pazarda firmaları rakiplerinden ayıran temel yetenek ve ürünleri ne yazık ki diğer firmalar tarafından taklit edilebilir ve yakal..

DEVAMINI OKU

Kaliteli ve Dikkat Çekici Bir Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?   Logo Tasarımının Önemi   Bir şirketin imajı ile doğrudan bağlantılı olan logo tasarımı akılda kalıcı ve kaliteli tasarlandığı sürece şirketi başarıya taşıyan bir unsur olarak görülmektedir. Şirketin kendisini yansıtan bir unsur olarak da görülen logo tasarımı; şirketin vizyonuna uygun, yenilikçi ve iyi bir görüntü çizecek şekilde tasarlanmalıdır. Şirketinizin faaliyeti logonuz ile anılacağından müşteri..

DEVAMINI OKU

En Doğru Patent Tescili Başvurusu Nasıl Yapılır?   Herhangi bir tasarımın işletmeniz adına kayıt altına alınması için yapılan patent tescili işlemleri, ulusal ve uluslararası alanda haklarınızın korunması için oldukça önemlidir. Dünya üzerinde yüz yıldan uzun süredir devam eden patent hakları ile keşfiniz ile ilgili tüm haklarınız sizin izniniz olmadan kullanılamaz. Özellikle sanayi türü ürünlerde büyük bir boşluğu tamamlayan patent tescili işlemleriyle üründen sağlanan geli..

DEVAMINI OKU

Aklımızda bir ürünü satın alma fikri oluştuğu andan itibaren genellikle birçoğumuz ucuz ama kaliteli olanını tercih etme eğilimi gösteririz. Yüksek fiyat, bir ürünü her zaman kaliteli yapmayacağı gibi ucuz olması da kalitesiz yapmayacaktır. İnternette en ucuz hazır web sitesi diye arama yaparken binlerce fiyat karşımıza çıkmaktadır, bunlardan en cazip geleni sadece ucuz olanlardan ziyade ucuz ama kaliteli olanlarıdır. Kaliteli bir web sitesinin olmazsa olmazlarından birisi sitenin yönetilebilir ..

DEVAMINI OKU

Firmaların kurulum ve diğer tüm resmi aşamalarından sonra sıra tanıtım aşamasına ulaştığında akla ilk gelen firmanız için bir web sitesi yaptırmak olacaktır. Müşterilerinize kurumsal bir imaj vermek, internet aramalarında görünmek, daha fazla insana ulaşmak amacıyla yola çıktığınızda sonuç bir web sitesi yaptırmak fikri olacaktır. Firma Hazır Web Siteleri işinizi fazlasıyla göreceği gibi sizleri tasarım, görünüm ve siteden verim alma anlamında da tatmin edecektir. Neredeyse gerçek hayatın bile s..

DEVAMINI OKU

İngilizceden dilimize geçmiş olan “rent a car” kelimesini türkçe’ye çevirdiğimizde “araba kiralama” olarak karşımıza çıktığını görürüz. İş seyahatine çıkacak olan kişilerin yanı sıra kısıtlı zaman diliminde birden fazla yeri ziyaret etmek isteyenlerin ya da  tamamen eğlence amacıyla da araba kiraladıkları bir hizmettir.  Türkiye’nin neredeyse her noktasında oldukça rağbet gören bir hizmet olarak hayatımızda yer edinmiştir. Her şeyin, almak yerine kiralandığı günümüzde arabaların da gün..

DEVAMINI OKU

Hazır site yönetilebilmesi itibariyle kolay ve anlaşılır olduğu için yazılım bilen veya bilmeyenlerin çoğunlukla tercih ettiği sitelerdir. Hazır siteleri diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerinden birisi sizi hiç yormayacak olmasıdır. Site ön yüzünde görünen tüm alanları hazır site admin panelinden yönetebilmenize olanak sağlar. Hazır sitelere birçok içerik ekleyebilirsiniz, örneğin; firmanızın piyasaya sürdüğü ürünlerin açıklamaları, videosu, resimleri, isterseniz fiyatlarıyla birlikte serg..

DEVAMINI OKU

En iyi hazır web sitesine sahip olmaya karar verdiğiniz zaman bu fikriniz amacınıza daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır. Hazır web siteler diğer özel yazılım siteler kadar uzun vakitlerinizi almayacağı gibi bütçenizi de zorlamayacaktır. En iyi hazır web site, hayalinizde tasarlamış olduğunuz web sitesinin tarafımızdan zaten daha önce sizin için tasarlanmış olması anlamına gelmektedir. Bir web sitesinde olması gereken tüm bilgileri görücüye çıkaracağınız alan ve bloklar En iyi hazı..

DEVAMINI OKU

En İyi Web Tasarım Firmaları Herhangi bir işi bir kere yaptırmaya karar verdiğimizde onu usta ellere teslim etmek istememiz oldukça doğal ve de doğru olandır. Kendimiz için en iyi ayakkabıyı, işimiz için en iyi bilgisayarı, firmamızın kurumsallığı için de en iyi web tasarım firmalarını bulmak uzun yıllar işimizi aksatmayacak ve profesyonelliğimizi eksiksiz sunabileceğimiz şekilde bize fayda sağlayanı yapmak istediğimiz içindir. En iyi web tasarım firmaları neye göre belirlenir, bunları en i..

DEVAMINI OKU

Seo Uyumlu Web Tasarım Seo Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Web tasarımı, satış yapıp para kazanmak, işletmesinin tanınırlığın arttırmak, hobilerini tüm tüm dünyaya sergilemek isteyen bloggerlara kadar herkesin sahip olması gereken ortak oluşumdur. Peki bir web sitesine sahip olduk, içerisini resimlerle videolarla donattık ama arama motorlarında görünmüyoruz. Bu süreçte devreye herkesin duyduğu o terim “SEO” girecektir. Nedir bu SEO,  ne yapar, web sitemize ne fayda sağlar?   S..

DEVAMINI OKU

Web Site Tasarımı   ​Web site kullanımı yaygınlaştığından beri web site tasarımı terimi de internette en fazla aranan kelimeler arasında olmuştur. Web site tasarımı nasıl olmalıdır, insanların, firmaların bir web site tasarımından beklentisi nedir veya onu satın almak için neleri içermesi gerekmektedir? Bu taleplerin hepsi web site tasarımının kalitesi ile doğru orantılıdır. Web site tasarımı sahip olunan şirketin, ürünlerin kısacası her şeyin internette sergilenmesi durumudur. Web site..

DEVAMINI OKU

Web Tasarım Firmaları ​Bir web sitesi yapmaya karar verirken internette aranan ilk şeylerden birisi de Web tasarım firmalarıdır. Web siteyi yaptıracağınız kişi veya kurumların güvenilir olması en az web sitenin altyapısının güçlü olması kadar önemlidir. Bu sayede size verilen güven, firmayla uzun yıllar daha çalışabileceğiniz anlamına gelmektedir. Web Tasarım Firmalarının uzun yıllardır bu hizmeti vermesi, profesyonel ekibi, kullandıkları altyapı, modern yazılım, uygun fiyat gibi etmenler f..

DEVAMINI OKU

Web Tasarım Fiyatları ​Web tasarım fiyatları web site yapımına karar veren herkesin internette en fazla araştırdığı konuların başında gelmektedir. Piyasaya sürülmüş her üründe olduğu gibi web sitelerin de altyapısı, kalitesi, yazılımı ve birçok etken nedeniyle fiyatları değişiklik göstermektedir. Web sitenin yanı sıra aldığınız hizmetin kalitesi ve yapıcı firmanın müşteri memnuniyetini sağlaması web tasarım fiyatlarındaki artış veya düşüşü etkileyen  en önemli faktörlerden birisi olduğ..

DEVAMINI OKU

İnternet kullanımının artması, her türlü büyüklükteki firmaya bir web sitesi halinde çevrimiçi bir varlık olmaları için altyapı sağladı. Bir işletmeyseniz artık bir web sitesine sahip olmak hazır siteler sayesinde her zamankinden çok daha hızlı ve de basit bir işlem olmuştur. Hazır site, daha önceden sizler için kodlanıp tasarlanmış yazılımlardır. Hazır sitelerin temel kuralı, görünüm, geçişler, düzen  ve animasyonlar açısından tasarlanmış her şeyin aynı kalacağı, sadece işletmenizin logosu..

DEVAMINI OKU

Kurumsal kelime anlamı kısaca kurumun niteliklerine tam anlamıyla sahip olandır. Kurumsal firma, bazı kurallara dayalı olarak işleyen ve kişilere bağlı olmayan firma anlayışıdır. Kurumsal web tasarım da kurumsal firmanın tüm özelliklerini yansıtan, bilgilerini barındıran, verilen hizmetten şirketin renk seçimine kadar olan kısacası işletmenin kurumsal kimliğini sergileyen web site türüdür. Kurum anlayışının getirdiği bazı sorumluluklar kurumsal web tasarıma da yansımaktadır. Logo rengi ve diğer ..

DEVAMINI OKU

Web sitesi çeşitli amaçlara hizmet eden firma veya kuruluşların web dünyasındaki internet siteleridir. Kullanıcılar belirledikleri alan adlarıyla (ör; www.integralbilisim.com.tr)   sundukları hizmet veya ürünleri tüm dünyaya servis etmektedirler. İlk internet sitesi  1990'da Berners-Lee tarafında yayınlanmıştır. O tarihten günümüze kadar olan sürede internet dünyasına katılan web siteleri gittikçe artmaktadır ve tahminen dünya üzerinde   1,3 ila 1,8 milyar web sitesi bul..

DEVAMINI OKU

Logo, bir işletmeyi tanımlayan metin ve resimlerden oluşan bir semboldür. Logo bir firmanın benliğini taşıyan görsel imzasıdır desek hiç de abartmış olmayız. Logonun günümüzde önemini belirten ve hepimizin yakından şahit olduğu bir örneği vermemiz gerekirse; aynı fabrikada üretilmiş iki adet düz beyaz tişörtün ilkine bilindik markanın küçük bir logosunu işliyor, ikincisine hiçbir işlem yapmadan düz bir şekilde bırakıyorlar. Baskılı olan bilindik logolu tişört 299 liraya piy..

DEVAMINI OKU

Bir web sitenin admin paneli, kısacası web sitenizi yönetebildiğiniz bölümdür. Yeni ürünlerinizi, biten veya hâlâ devam etmekte olan projelerinizi, iletişim bilgilerinizi, fotoğraf galeri veya referanslarınızı ekleyebildiğiniz web sitenin olmazsa olmaz yönetim bölümüdür. Admin paneli olmayan her web sitesi çöp olmaya mahkumdur dersek hiç de abartmış olmayız.    Firmamızın sizlere sunduğu Türkçe ve oldukça kullanışlı bir admin panele sahip hazır web sitelerimizi satın aldıktan sonra ..

DEVAMINI OKU

Küçük bir butik dükkanı ile bir holdingin ortak özelliği, her ikisinin de internette bir web sitelerinin olmasıdır. Firmaların fiziksel iş yerlerinden sonra gelen en önemli olgu bir firma web sitesidir. Firma web sitesi, işletmenizde sunduğunuz hizmet veya ürünlerinizi sergilediğiniz ya da firmanızı tanıttığınız internet siteleridir. Firmanıza sadece müşterileriniz veya onlar aracılığıyla sizlere ulaşan kişiler ulaşabilirken, Web sitenize belirlediğiniz anahtar kelimeler il..

DEVAMINI OKU

Firmamız bünyesinde bulundurduğu geniş fiyat yelpazesi sayesinde her bütçeye ve  her sektöre uygun fiyatı sunmaktadır. Her firmanın sunduğu hizmet kalitesine bağlı olarak ürün fiyatları da değişiklik göstermektedir. İntegral Bilişim web tasarım firması sunduğu kaliteli ve geniş hizmet yelpazesi sayesinde sizlerin taleplerini profesyonel biçimde gerçekleştirirken kaliteden ödün vermeden fiyat politikasını da minimum düzeyde tutmaktadır. İlk sene ücretsiz domain ve hosti..

DEVAMINI OKU

Güzel bir saati yaratmak için pek çok sayıda parçanın yetenekli saat ustalarından oluşan bir ekip tarafından tasarlanması ve bir araya getirilmesi gerekir. Saat kavramı ilk defa MÖ 4000'lerde Mısır'da kullanılmaya başlanmıştır. Zamanı ölçmeye yarayan bu alet bir çoğumuzun neredeyse birden fazla sahip olduğu üründür.   Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin kol saatleri asla vazgeçmeyeceğimiz şık aksesuarlar olarak kullanmaya devam edeceğimiz kişisel eşyalarımızdır. Saat ürünlerinizi we..

DEVAMINI OKU

Web site kurmak için geçmeniz gereken aşamaların ilk adımındasınız. Bu süreçte beraber işbirliği ile fikir alışverişi yaparak web sitenizi internet ortamında eksiksiz bir şekilde yayınlanmasına olanak sağlayacağız. İlk aşamada web sitenize en uygun, akılda kalıcı, çok da uzun olmayan bir alan adı (domain) seçmemiz gerekecek. Sektörünüze en uygun hazır web site temasını da seçtikten sonra tarafımıza göndereceğiniz ya da web sitenizde görmek istediğiniz tüm bilgileri tem..

DEVAMINI OKU

E-ticaretin açılımı elektronik ticaret olup, 1995'ten sonra İnternet kullanımının çoğalmasıyla hayatımıza giren dijital bir kavramdır. Yerel ticaret işletmelerinin bile neredeyse tüm dünya üzerinde daha hızlı ticaret yapılmasına olanak sağlamıştır. En çok tercih edilen mobilya e-ticaret web siteleri ile firma sahipleri kilometrelerce uzaktaki müşteri potansiyeline ulaşabilmektedir. Kategorilere ayrılmış ürün listesini web sitenizde gösterebilir, her bir kategoriye ait ürün&..

DEVAMINI OKU

Arama motorlarında kullanıcıların sizi bulması için web sitenizin bir ismi veya adresi olması gerekmektedir. İnternette arama motorları aradığınız siteyi önünüze getirmek için arka planda karmaşık dillerde anlaşmaktadır.  Bizler bu dilleri, IP numaralarını veya kodları aklımızda tutamayacağımız için bunu daha kolay ulaşılabilir hale getirmek adına daha anlaşılabilir olan www ile başlayan alan adları kullanılmaktadır.  Domain, yani alan adı web sitesindeki kim..

DEVAMINI OKU

Dijital dünyada varlığınızı müşterilere haberdar etmek için herkes gibi sizlerin de yapması gereken şeylerin başında hiç kuşkusuz bir web site kurmak gelmektedir. Bir internet sayfası hazırlamak için yazılım ve tasarım bilmeniz gerekmektedir. Ancak hazır web tasarım temalarında teknik bilgiye gereksinim duymazsınız çünkü yazılım ekibimiz bunu daha önceden sizler için tasarlamış olup, son dokunuş olarak da sizlerin paylaştığı bilgilere ihtiyaç duymaktayız.   Her sektöre göre önceden ha..

DEVAMINI OKU

Sanal dünyada yerini almak isteyen işletme sahipleri çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmak, müşteri portföyünü genişletmek veya ürünlerini satmak adına işletmeleri için bir web siteye sahip olmak isterler. İşletmenizin türü her ne olursa olsun elimizde sizlere uygun bir web site teması daima vardır.   Hazır web site temalarımızı firma bilgilerinizle donatıyor, sizlere profesyonel web sitesi olarak teslim ediyoruz. İster ürünlerinizi satın,..

DEVAMINI OKU

SSL sertifikası, web sitelerin güvenliğini sağlayan, web adreslerinin doğruluğunu teyit eden, iki farklı noktadaki verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlayan bir güvenlik protokolü sağlayıcısıdır. SSL sertifikası, web sitelerin güvenliğini sağlayan, web adreslerinin doğruluğunu teyit eden, iki farklı noktadaki verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlayan bir güvenlik protokolü sağlayıcısıdır. SSL sertifikası ile web sitenizin kodlarının ve içeriğinin güvenliğini sağlayamazsınız. SSL sertifi..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Site yapan firmalar ararken dikkat etmeniz bazı konular vardır. Öncelikle firmanın yasal yollar doğrultusun da çalıştığından emin olmalısınız. Bunu anlamak için birkaç yol izleyebilir..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Site veren kuruluş içerisinde profesyonelliği ve sektörde uzun yıllar süre gelen tecrübesiyle İNTEGRAL BİLİŞİM tek başınadır. ..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? MobilUyumlu Web Tasarımı  Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı  konusunda İNTEGRALBİLİŞİM olarak uzun yıllardır hizmet vermekteyiz. Mobil Uyumlu Web Tasarımı satı..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu web tasarımı hazırlarken dikkat edeceğiniz konular web tasarımınız mobil uyumlu görüntüdeyken yazı boyutunun çok büyü..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı  Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı yapımı tamamen akıllı cihaz üreten firmaların üretmiş oldukları cihazların görüntü ölçülerine bağlıdır. Firmalar ürettikleri..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı konusunda birçok esnafa, kurum ve kuruluşa firmamız tarafından hizmet verilmektedir. İnternet ortamından da ticaret yapan birçok firma satışının birçoğunu internet üzerinden ..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı bilgisayardan girilen internet sayfası görünümünün dışında daha basit kullanım sunan içeriklere rahat ulaşmayı sağlayan farklı bir temadır. İnsanlar artık internette yaptı..

DEVAMINI OKU

Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nedir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Nasıl Yapılır? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Tasarımı Hizmeti Nereden Alınır? Mobil Uyumlu Web Site Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilir? Mobil Uyumlu Web Site Veren Kuruluşlar Kimlerdir? Gelişen teknoloji ile beraber insanlarda her geçen gün çeşitli yeniliklerle tanışıyor. Teknoloji dünyasında hayatımızın adeta bir parçası olan akıllı telefonlarla da insanlar artık internete girebilmektedi..

DEVAMINI OKU

Web sitelerinde çok kategori ve bol sayfa kullanmak web sitenizi zenginleştireceği gibi karmaşaya da yol açabilir.   Web sitenize gelen ziyaretçiler istedikleri alanlara daha hızlı ulaşabilmeleri için site haritasına ihtiyaç duyabilirler.   Bütün başlıkların bulunduğu bir site haritası hem ziyaretçilerinizin işini kolaylaştıracaktır hem de web sitenizin daha profesyonel görünmesini sağlayacaktır.   Site haritanızda tüm detayları kullanmakta sorun yaratabilir.   ..

DEVAMINI OKU

Uzun süredir var olan ancak popülaritesini yitirmiş "Facebook Notlar" yenilendi. İşte detaylar... Facebook'un daha önce yapmış olduğu  360 derece video desteği ve empati butonu gibi yeniliklerine bir yenisi daha eklendi. Fcebook Notlar, görünümü değiştirilerek yeniden kullanıcıların beğenisine sunuldu.   Bundan sonra Facebook'ta yazdığınız notların başına kapak resmi getirebiliyorsunuz. Bunun dışında font olarak da bazı değişiklikler yapılmış. Bütün bunlar düşünüldüğünde ..

DEVAMINI OKU

Unilever ve Kellogg's gibi büyük reklam şirketleri YouTube'un reklam izlenme istatistikleri konusunda şeffaf olmadığını söyleyerek reklamlarını geri çekme kararı aldı. İşte detaylar... Reklamlar, YouTube'un hayatta kalabilmesi ve para kazanabilmesi için büyük önem arz ediyor. Unilever ve Kellogg's gibi büyük reklam şirketleri YouTube'un reklam izlenme istatistikleri konusunda şeffaf olmadığını söyleyerek reklamlarını geri çekme kararı aldı. YouTube, reklam verenlerini hoşnut kılmak için..

DEVAMINI OKU

Microsoft firması, Edge tarayıcısını daha fazla kişi kullansın diye Bing ile başka tarayıcılar için arama yapıldığında çıkan sonuçları kısıtlıyor. İşte detaylar... Microsoft firması, Edge tarayıcısını daha fazla kişi kullansın diye Bing ile başka tarayıcılar için arama yapıldığında çıkan sonuçları kısıtlıyor. Windows 10'un varsayılan tarayıcısı olan Edge'i kullanmak istemeyip başka tarayıcılarda (Google, Mozilla) gezinmek istediğinizde üst bölümde Edge tarayıcısını kullanmayı tavsiye ettiğ..

DEVAMINI OKU

Microsoft Windows 10, korsan oyun oynayan PC'lere müdahele edebilecek. İşte detaylar... Windows 10 beraberinde birçok yeniliği de getirdi. Ancak en son ortaya çıkan bu yenilik, bazı kullanıcıların sevindirmeyecek.  Windows 10'un insanların bilgisayarda hangi tarz uygulamaları kullandığını kontrol etme gibi bir hakkı olduğu, WinBeta'nın raporlarında ortaya çıktı.   Windows 10 İle Korsan Oyunlar Tarihe Karışıyor!   Söylentilere göre Windows 10'un Lisans Sözleşmesi'nde,&..

DEVAMINI OKU

Kullanıcıların çevrimiçi müzik pazarına olan ilgisi, Spotify, Tidal, Deezer ve Apple Music gibi önemli isimleri de bu pazara itti. Bu ünlü isimlere Facebook rakip olmaya hazırlanıyor.      Söylentilere göre müzik sektörüne de girmek isteyen Facebook, hazırlıklara başladı.        Facebook, bu iddialara göre Sony Music, Universal Music ve Warner Music gibi dünyaca ünlü isimlerle toplantı yapmasının yegane amacı Facebook Music'i hayata geçirmek. ..

DEVAMINI OKU

Youtube'un Peygamber Efendimiz aleyhinde yayınladığı videolar sebebiyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) toplanma kararı aldı. Yayınladığı içeriklerden ötürü zaman zaman ülkemizde erişime engellenen Youtube, tekrar erişime engelline takılabilir.   Youtube'un Peygember Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) 'i hedef alan ve aleyhine video yayınlaması yetkilileri harekete geçirdi.   BTK Başkanvekili Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada: "Hz. Peygambere hakaret içeren vid..

DEVAMINI OKU

Dünya artık uzaydan interneti kullanacak. Paris Havacılık Show'unda, Avrupa'nın Airbus Group adlı oluşumu, OneWeb için 900 internet uydusu üreteceklerini duyurdu. Virgin Galactic tarafından yeniden alevlenen bu yarış sayesinde internet sinyallerinin 2018 yılına kadar tüm Dünya'yı kapsamasını hedefliyor.   Paris'ten yapılan bu duyuruya göre, Elon Musk'ın SpaceX firması ve FCC'nin birlikte hazırladıkları 2 adet "MicroSat" internet uydusunu deneme amaçlı 2016 yılında fırlatacak. Bu dene..

DEVAMINI OKU

ntel, sporculara yönelik giyilebilir teknoloji ürünleri üreten Kanadalı Recon Instruments şirketini satın aldı. İşlemci üretiminde büyük bir öneme sahip olan Intel firması, giyilebilir teknoloji pazarına giriyor.   75 Kişiyle Kuruldu   Recon; British Colombia Üniversitesi'nde, 2008 yılında ve 75 kişiyle kuruldu. Ancak kısa süre içerisinde büyük bir başarıya ulaşan Recon, önemli yerlere geldi.   Recon'un özellikle Google Glass'a rakip olarak çıkarttığı Recon Je..

DEVAMINI OKU

Bugün yeni bir haber geldi Apple' dan yenilikleri tanıtacağı konferansının bugün olduğu ve bu yeniliklerin iOS 9 ve Mac OS X 10.11 olabileceği düşünülüyor. Dünyanın en iyii yazılım şirketlerinden biri olan Apple' ın her yıl düzenlediği Evrensel Geliştiriciler Konferansı 8 ila 12 Haziran arasında olcağı açıklanmıştı. Bugün yeni bir haber geldi Apple' dan yenilikleri tanıtacağı konferansının bugün olduğu ve bu yeniliklerin iOS 9 ve Mac OS X 10.11 olabileceği düşünülüyor. Ayıca Apple' ın Evrense..

DEVAMINI OKU

Lisanslı Windows 10 işletim sistemi Windows 7,Windows 8, Windows 8.1 sahiplerine ilk yıl ücretsiz sunulacak. Windows işletim sistemi kullanmayanlar ise Windows 10 Home yada Windows 10 Pro' yu satın alacak. Yazılım devlerinden biri olan Microsoft firması yeni işletim sistemi Windows 10'nun ücreti hakkında açıklama yaptı. İlk yıl ücretsiz olarak gelecek olan Windows 10'nu ayrıca satın almak isteyenler belirli fiyatlar ile satın alabilecek. Lisanslı Windows 10 işletim sistemi Windows 7,Windows 8..

DEVAMINI OKU

Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10 için yeni bir güncelleme getireceği konuşulurken bu güncellemenin 3 ay kadar ileriye alınabileceği düşünülüyor. Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10 için yeni bir güncelleme getireceği konuşulurken bu güncellemenin 3 ay kadar ileriye alınabileceği düşünülüyor. Son sürüm Windows 10' nun Build 10122 servisinden sonra yeni bir servis tanıtacağı beklenirken bu servis 2 ay kadar ertelenerek 3 yeni güvenlik paketlerinin servisini yaptı. ..

DEVAMINI OKU

Dört kanatlı olan yeni ve küçük insansız hava aracı quadcopter özellikleri ile dikkat çekiyor. Teknoloji geliştikçe insansız hava araçlarıda gelişmeye başladı. Devlet içerisinde askeri amaçlar içinde kullanıldığından dolayı İnsansız hava araçlarına devlette destekte bulunuyor. Sadece askeri amaçlar için kullanılmayan insansız hava araçları belgesel yada şehir tanıtımı içinde kullanılıyor. Bazı zamanlarda haberlerde de kullanılan havadan görüntü alan yeni bir insansız hava aracı tanıtıldı. Dör..

DEVAMINI OKU

Microsoft dünya çapında Nokia Magazalarının markasını değiştirmeye başladı. Yazılım devlerinden Microsoft kendini geliştirmeye ve markaları bünyesinin altına alıyor. Bildiğimiz gibi geçtiğimiz yıl Nokia' yı satın alan Microsoft Lumia cihazlarına kendi markasına yer vererek nokia markası kullanılmamaya başladı. Gelen bilgilere ve Neowin haber sitesinin de haberine göre Microsoft dünya çapında Nokia Magazalarının markasını değiştirmeye başladı. Microsoft dünya çapında Nokia perakende mağazaları..

DEVAMINI OKU

En son çıkan işletim sistemleri Windows 8 ile Windows 10' u tanıtan Microsoft yeni bir strateji üzerinde yol gitmeyi planlıyor.   Dünyanın en iyi yazılım şirketlerinden Microsoft işletim sistemleri ile çok konuşuluyordu. En son çıkan işletim sistemleri Windows 8 ile Windows 10' u tanıtan Microsoft yeni bir strateji üzerinde yol gitmeyi planlıyor. Güncellemeleri sürekli yapacağını açıklayan Microsoft en son çıkan Windows 10' nun son işletim sistemi olucağını da açıkladı. Sık sık güncel..

DEVAMINI OKU

Google her geçen gün farklı teknoloji servislerini bünyesine katarak büyüyor.   Teklonoji devlerinden Google gelişmeye devam ediyor. Google her geçen gün farklı teknoloji servislerini bünyesine katarak büyüyor. Bu defa çok farklı bir uygulamayı satın alan Google özel algaritmayı kullanıcılara sunmayı planlıyor. Takvime kaydetmiş olduğumuz notları, hatırlatmaları analiz ederek boş zamanlarımızda uyarı vererek işi yapmamız konusunda hatırlatma yapan iOS uyumlu Timeful artık Google' nin ..

DEVAMINI OKU

Rehin alınan sonrasında öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz' ın öldürülmesinden sonra fotoğrafların sosyal medyada yoğun olarak bulunmasından dolayı Anadolu ajansı tarafından yayınlanan haberde; Twitter ve Youtube' ye erişimin sonlandığını Erişim Sağlayıcıları Birliğinin mahkeme kararı ile bu erişimi durdurduğunu açıkladı. Rehin alınan sonrasında öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz' ın öldürülmesinden sonra fotoğrafların sosyal medyada yoğun olarak bulunmasından dolayı Anadolu ajansı tarafından..

DEVAMINI OKU

Yoğun olarak kullanıcıların en çok kullandığı video paylaşım sitesi Youtube gelişmeye devam ediyor.   Yoğun olarak kullanıcıların en çok kullandığı video paylaşım sitesi Youtube gelişmeye devam ediyor. YouTube' nin test aşamasında olan yeni geliştirmesi dikkat çekiyor. YouTube' nin yeni geliştirmesinden bahseden 9to5google sitesi test aşamasındaki sürümü İngilizce olarak kullanabileceğimizi de yazıyor. Habere göre YouTube yeni video oynatıcısını değiştirmeyi planlıyor. YouTube mobil p..

DEVAMINI OKU

Sosyal medyanın eski ağlarından Linkedin yeni çalışmaya imza attı. Linkedin firması bir e-öğrenmesi sitesini satın aldı.   Sosyal medyanın eski ağlarından Linkedin yeni çalışmaya imza attı. Linkedin firması bir e-öğrenmesi sitesini satın aldı. Bu site programcılık, fotoğrafçılık, iş dünyasını hakkında birçok bilgi barındırıyor. E-öğrenme sitesinin hazırladığı eğitim videolar da kullanıcıları tarafından çok kullanılıyor. Popüler e-öğrenme sitesi Lynda.com bir çok video, müzik, 3D, anim..

DEVAMINI OKU

Microsoft' un en son güncel işletim sistemleri olan Windows 8, Windows 8.1 varken bile Windows XP severler Windows XP' den vazgeçmiyor.   Artık çok eskimiş olan Windows XP işletim sistemi Ağustos ayında üreticilere sunarak tanıtımı yapılmış, 2001 Kasım ayında da kullanıma sunulmuştu. Windows XP işletim sistemi kullanıcılara sunulalı tam 14 yıl oldu. Microsoft' un en son güncel işletim sistemleri olan Windows 8, Windows 8.1 varken bile Windows XP severler Windows XP' den vazgeçmiyor. M..

DEVAMINI OKU

Yoğun kullanıcıya sahip olan Microsoft yeni bir tarayıcı ile karşımıza çıkıyor.   Yoğun kullanıcıya sahip olan Microsoft yeni bir tarayıcı ile karşımıza çıkıyor. Microsoft yeni yayınladığı Spartan' da yeni özelliklerle gelicek. Spartan web tarayıcısı eklentiler için bir çalışma ile geliyor. Microsoft 3 parti eklentilerden Adobe Flash eklentisini devre dışı bırakabilen bir çalışma ile çıktı Spartan' da. Kullanıcıların çoğunun bu eklentiyi istemediği biliniyordu. Microsoft kullanıcıları..

DEVAMINI OKU

Sürekli olarak her hizmetten veri toplayan Google, sürekli kaliteyi arttırmak ve hizmet stratejisini geliştirmek için çalışmalara devam ediyor.   Sürekli olarak her hizmetten veri toplayan Google, sürekli kaliteyi arttırmak ve hizmet stratejisini geliştirmek için çalışmalara devam ediyor. Google' ın veri toplama amaçlarından biride verdiği reklam hizmetleri. Bildiğimiz gibi Google reklam hizmetini Google Chrome, Gmail, Youtube ve Maps hizmetlerinde yayınlıyor. Google reklam hizmeti iç..

DEVAMINI OKU

Google Web tarayıcısı olan Chrome' u geliştirmeye devam ediyor. Google Chrome tarayıcısı artık çok kota harcamanın önüne geçiyor.   Google Web tarayıcısı olan Chrome' u geliştirmeye devam ediyor. Google Chrome tarayıcısı artık çok kota harcamanın önüne geçiyor. Google yeni bir geliştirme ile web tarayıcıya bir eklenti ile çok kota harcamanın önüne geçilebiliyor. Chrome' da veri sıkıştırma ile tasarruf elde edilebilecek. Yakın zamanda gerçekleşecek bu eklenti üzerinde çalışmalar devam ..

DEVAMINI OKU

Bildiğiniz gibi 2012' de çekilen Gerçeğe Çağrı filminde dünyadaki bölgelerden sadece iki bölgede yaşanabilirlik kalmıştı.   Bildiğiniz gibi 2012' de çekilen Gerçeğe Çağrı filminde dünyadaki bölgelerden sadece iki bölgede yaşanabilirlik kalmıştı. Gerçeğe çağrı filminde İngiltere'nin olduğu bölüm kısım merkezi olarak adlandırılıyordu, Avusturalya' nın bulunduğu bölge ise koloni olarak adlandırılmıştı. Film'de Avusturalya'nın işçi kısmının metro hattı ile İngiltereye gidip aynı gün içeri..

DEVAMINI OKU

Google, Google Play Music' in limitlerini arttırdı ve yeni hediyesi ile karşımıza çıkıyor.   Bulut tabanlı müzik hizmeti veren Google Play Music kullanıcılarına yeni hediyeler vermeye devam ediyor. Google Play Music bulut servisinde 20.000 kadar bizlere; müziklerimizi depolamaya ve dinlemeye imkan sağlıyordu. Google, Google Play Music' in limitlerini arttırdı ve yeni hediyesi ile karşımıza çıkıyor.   Google, Google Play Mucis' in müzik depolama kapasitesini yükseltti. Önceden..

DEVAMINI OKU

Oculus VR seti için geliştirilen demo' nun sağladığı imkan sonucunda Oculus Rift ile güneşe doğrudan bakabileceksiniz.   Günümüzdeki en iyi teklonijilerden biri olan sanal gerçeklik gözlükleri Samsung Gear VR ile Oculus Rift sanal gerçeklik gözlükleri yeni gelişmeler ile karşımıza çıkıyor. Facebook' un satın Aldığı Oculus Rift yeni özellikle beraber geliyor.   2007 yapımı ödüllü yönetmen Danny Boyle'un filmi Sunshine' nın düşüncelerine dayanılarak tasarlanmış ve gezegenin o f..

DEVAMINI OKU

5 yıldır sürekli olarak düzenlenen Google Bilim Fuarı genç araştırmacıları, kaşifleri, teknoloji ve icat meraklılarına kendilerini gösterebilmek için imkan sağlıyor.   5 yıldır sürekli olarak düzenlenen Google Bilim Fuarı genç araştırmacıları, kaşifleri, teknoloji ve icat meraklılarına kendilerini gösterebilmek için imkan sağlıyor. Hayal sınırlarını zorlayan, hatta hayal bile edilemeyecek, dünyamızı değiştirebilecek bir şeylerin sunulabileceği beklentileri her zaman var. Google Bilim ..

DEVAMINI OKU

iPhone'u tam 11 kez şarj ediyor, üstelik bu taşınabilir şarj ünitesinin dolması için saatlerce prize takılı olmasına da gerek yok. Taşınabilir şarj üniteleri, akıllı telefon ve tabletlerin tükenen şarj sonucu kapanmasını biraz zahmetli bir şekilde de olsa önleyebiliyorlar. Temelde prize takılması ve şarjı dolduktan sonra da akıllı telefonlara ya da uyumlu herhangi bir elektronik cihaza bu enerjinin aktarılması şeklinde çalışan pillere ilginç bir alternatif geldi: Kraftwerk.   Kraftwe..

DEVAMINI OKU

Bir kişiye ait, birden çok fotoğrafı analiz ederek parmak izini bulduklarını öne süren hacker'lar, bundan sonra parmak izi güvenliğini daha da sorgulanacak hale getirecekler.   Genel olarak fuarlara alışığız ve az ya da çok fuarlara gitmişizdir. Haberimize konu olan topluluk ise biraz garip bir topluluk. Yani normal fuar isimlerine göre garip bir topluluk. Avrupa'nın en büyük hacker birliği olan Chaos Computer Club'ın Almanya'da düzenlediği 31. fuarında, yeni geliştirilen yöntemler..

DEVAMINI OKU

Windows 10'un Windows Phone Store ve Windows Store'u birleştireceği konuşurken, gelen sızıntı bu söylentileri doğrular nitelikte. Görüntü, HTC Windows Phone uygulamasını gösteriyor.   Windows 10'un Windows Phone Store ve Windows Store'u birleştireceği konuşurken, gelen sızıntı bu söylentileri doğrular nitelikte. Görüntü, HTC Windows Phone uygulamasını gösteriyor. Büyük teknoloji devi Microsoft'un büyük değişimlere ve klasik arayüz dönüşümüne imza attığı Windows 10'dan yeni haberler..

DEVAMINI OKU

2014′te Kaspersky Lab uzmanları, kullanıcıların bilgisayarları ve mobil cihazlarına karşı gerçekleştirilen kötü niyetli saldırıların sayısında önemli bir artış gördü.   2014′te Kaspersky Lab uzmanları, kullanıcıların bilgisayarları ve mobil cihazlarına karşı gerçekleştirilen kötü niyetli saldırıların sayısında önemli bir artış gördü. Ayrıca finansal zararlı yazılımlarda gelişmeler ve web saldırılarının vektörlerinde değişimler de öne çıktı. Android tabanlı cihazlara saldırılar da artt..

DEVAMINI OKU

Zekice tasarlanmış bir dolandırıcılık yazılımı olan Cryptolocker, kısa bir aradan sonra bu kez 2.0 sürümü ile yine verileri tehdit ediyor.   Zekice tasarlanmış bir dolandırıcılık yazılımı olan Cryptolocker, kısa bir aradan sonra bu kez 2.0 sürümü ile yine verileri tehdit ediyor. Gönderilen bir e-postanın açılmasıyla, bu gizli fidye yazılımı bilgisayara bulaşıyor ve tüm veriyi şifreliyor. Ekranda ise şifreyi çözmek için binlerce dolar ödemek gerektiğini yazan bir mesaj beliriyor. 'Fid..

DEVAMINI OKU

Wireless Broadband Alliance'ın (WBA) kablosuz altyapı analiz şirketi Maravedis-Rethink ile birlikte hazırladığı rapora göre...   Wireless Broadband Alliance'ın (WBA) kablosuz altyapı analiz şirketi Maravedis-Rethink ile birlikte hazırladığı rapora göre, kablosuz geniş bantlar üzerinden beklenen veri trafiğinin 2018'e kadar 12 kat artması bekleniyor. WBA'nın raporuna göre, mobil veri trafiğinin daha da yüksek oranda artarak, 2018'de 11.7 exabyte/aylık seviyesine ulaşması bekleniyor. R..

DEVAMINI OKU

Adobe denilince şüphesiz akla ilk gelen ürün Photoshop ancak şirket diğer ürünleriyle tasarım sektörünü uzun yıllardır domine ediyor. Photoshop fotoğrafçılık, basım gibi alanlarda kullanılmakla birlikte internet sitelerinin tasarımınında da yaygın olarak kullanılıyor.   Adobe uygulamalarının kullanıcı kitlesini düşünerek bir bütünlük yaratmak ve entegrasyonu sağlamak için özellikle arayüz geliştiricileri hedeflediği editörü Bracket'in ilk versiyonunu yayınladı. Bracket'e ilk olarak..

DEVAMINI OKU

Ayrıca, Facebook'tan alınan 'cinsiyet, yaş, politik görüş, dini inanç ve nerede yaşadığı' bilgileriyle, bir insanın kim olduğu rahatlıkla anlaşılıyor.   Örneğin, Facebook'ta belirttiğiniz bilgiler ırkınızın yüzde 95, cinsiyetinizin yüzde 93, sağcı veya solcu olduğunuzu yüzde 85 ve dini inancınızı yüzde 83 doğrulukla herkesin anlamasını sağlıyor. Ayrıca, Facebook'tan alınan 'cinsiyet, yaş, politik görüş, dini inanç ve nerede yaşadığı' bilgileriyle, bir insanın kim olduğu rahatlıkla ..

DEVAMINI OKU

İnternet bağlantınızı o anda bir başkası ile paylaşıyorsanız bu size gelen bağlantı hızının bölündüğü anlamına gelir.   Bağlantıyı Paylaşmak İnternet bağlantınızı o anda bir başkası ile paylaşıyorsanız bu size gelen bağlantı hızının bölündüğü anlamına gelir. Hele ki paylaştığınız kişi yada kişiler internetten bir şey indiriyor yada bir şey izliyorsa o zaman sizin internet bağlantınız sürünme moduna geçebilir. Öncelikli olarak bunu göz önünde bulundurun. Kota Belası Kota belas..

DEVAMINI OKU

Singapur'daki Nangyang Technological University'den (NTU) araştırmacılar iki dakika içinde yüzde 70 seviyesine gelebilen yeni bir lityum iyon pilini geliştirdi.   Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımızda önemli bir yer tutan akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar hatta elektirikli arabalar.. Hepsinde karşımıza pil ömrünün az olması ve pilin dolma süresinin uzun olması gibi sıkıntılar yaşıyoruz. Singapur'daki Nangyang Technological University'den (NTU) araştırmacılar iki dakika i..

DEVAMINI OKU

Microsoft'un 30 Eylül'de kullanıma soktuğu Windows 10'un deneme sürümü, 1 milyon kişi tarafından kullanılıyor.     2 haftadan beri kullanımda olan Windows 10'un deneme sürümünün şu ana kadar 1 milyon kullanıcı tarafından indirildiği açıklandı. Microsoft çalışanlarından Joe Belfiore'nun konuyla ilgili yayınladığı bir blog yazısında, 'Windows 10 Technical Preview' isimli deneme sürümünün 1 milyon kullanıcıya sahip olduğu duyuruldu. Herkesin seveceği bir Windows yapmak için..

DEVAMINI OKU

Tesla'nın elektrikli araçlarında yeni rotası sürücüsüz otomobiller. Elon Musk'ın 2 Ekim'de attığı tweet'le birlikte, yeni aracı D ile "bir şey daha" duyurmasını beklediğimiz Tesla'nın sürprizi araçlarına eklenen oto-pilot özelliği oldu.   Elon Musk 9 Ekim'de düzenlenen geniş katılımlı bir etkinlikte merakla beklenen D'yi tanıttı. Adını çift motor için kullanılan D kısaltmasından alan modeller, dört çekerli ve Tesla'nın bugüne kadar ürettiği en güçlü araçlar olma özelliğinde. Örneğin y..

DEVAMINI OKU

Güvenlik, bir çok uygulama geliştiricinin özellikle zaman baskısı nedeniyle önceliklendirmediği bir konudur. Proje planlarında hak ettiği yeri almaz. Diğer yandan proje ekiplerinde güvenlikten sorumlu bir birim olmadığı müddetce de sahipsizdir, geliştiricinin insiyatifine kalmış durumdadır.   üvenlik ve Kullanışlılık (Usability) genelde ters orantılıdır. Güvenliği çok arttırılmış uygulamalarda kullanışlılık (süreçler, performans, akışlar) düştüğü için özellikle müşteri birimleri taraf..

DEVAMINI OKU

NASA, kamuoyunda Uzay Taksisi adıyla anılan Commercial Crew Development(CCDev) ihalesinin sonuçlarını 16 Eylül tarihinde açıkladı. Dün burada, detaylarıyla incelediğimiz ihalenin kazananları beklendiği gibi havacılık devi Boeing ve Elon Musk'ın yenilikçi girişimi SpaceX oldu.   Amerikalı astronotların Dünya ve Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS) arasındaki ulaşımını sağlayacak, özel şirketler tarafından işletilen ilk taksiler olma niteliğindeki uzay taksileri için NASA, iki şirketle top..

DEVAMINI OKU

Microsoft'un Windows 9'u bu ay sonunda tanıtması beklenirken yeni işletim sisteminde masaüstüne odaklandığını gösteren bazı fotograflar sızdırıldı.   WinFuture tarafından paylaşılan videolara bakılırsa Windows 8'in halefi olan yeni Windows sürümü 'melez' olmaktan öte masaüstüne ait günlerine geri dönüyor. Paylaşılan videolarda klasik başlangıç menüsü, çoklu masaüstü kullanımı vb. klasik Windows tarzını andırıyor ki Windows 8 kullanıcılarının Metro arayüzüne pek alışamadığı biliniyordu..

DEVAMINI OKU

Google, yaptığı resmi açıklamayla birlikte Hollanda'da yeni bir data center kuracağını açıkladı. Toplamda 600 milyon Euro'luk (1 milyar 726 milyon TL) yatırımla Hollanda'nın Eemshaven adını taşıyan bölgesinde kurulacak data center Google tarafından alınan çok ciddi bir yatırım kararı olduğunu söyleyebiliriz.   Şu anda Google'ın Avrupa'da İrlanda, Finlandiya ve Belçika'da data center'ları bulunuyor. Google'ın  Hollanda'da kuracağı data center, Google'ın Avrupa'daki dördüncü merkez..

DEVAMINI OKU

Samsung'un Fransa'daki araştırma ve geliştirme merkezinden gelen bilgilere göre Samsung yeni nesil Exynos işlemci yongaları üzerinde çalışıyor.   Samsung'un Fransa'daki araştırma ve geliştirme merkezinden gelen bilgilere göre Samsung yeni nesil Exynos işlemci yongaları üzerinde çalışıyor. Adlarının kısaca Exynos 7890 ve Exynos 7650 olduğu görülen çiplerin yeni neslin güçlü örnekleri olacağı söyleniyor. Şirketin aşırı ısınma problemleri yaşayabilen Exynos 5 serisinden sonra, Exynos ..

DEVAMINI OKU

Bulut tabanlı servislerini olabildiğince genişleten ve yaygınlaştımaya çalışan Apple'ın son hamlesi icloud.com üzerinden kullanıma sunulan web tabanlı iWork paketine yönelik oldu.   Bulut tabanlı servislerini olabildiğince genişleten ve yaygınlaştımaya çalışan Apple'ın son hamlesi icloud.com üzerinden kullanıma sunulan web tabanlı iWork paketine yönelik oldu. iCloud'dan erişin Paket içeğinde yer alan Pages, Numbers ve Keynote uygulamaları uzun süredir Mac App Store'den satışa ..

DEVAMINI OKU

Web sitenizi hiçbir kod bilginiz olmaksızın tek başınıza yönetebilme ve güncelleme imkanı veren sistemdir. Admin paneli sayesinde kod kısmına girmeden sitenizi yönetebilirsiniz. Admin panel sayesinde web siteniz dinamik hale gelir. Web sitesi admin panelinin kullanımı kolay olmalıdır. Yazılımla hiçbir ilgisi olmayan kişiler tarafından dahi kullanılabilme imkanı sağlaması gerekir. Admin panelde editör bölümü, duyurular modülü, ürün ekleme çıkarma, yeni alan oluşturma silme, fotogal..

DEVAMINI OKU