Web Tasarım Fiyatları Neleri Kapsar?

Bu hizmeti alırken paket içeriği fiyatı belirlemektedir.

Web sitenizin yayına açılması için gereken tüm hizmetler paket fiyatına dahil olmalıdır.

Almış olduğunuz paketiniz tasarım, yazılım, domain, hosting, teknik destek, admin paneli gibi hizmetleri barındırmalıdır.

Web sitenizi yaptırdıktan sonra sitenizin güncellenmesi ve oluşabilecek teknik hataların giderilmesi için firmaya ulaşabilmeniz çok önemlidir.

Bütün bu hizmetler web tasarım fiyatı kapsamında olmalıdır.

 
Öncelikle verilecek olan fiyatın isteklerinize göre farklılaşacağının farkında olmalısınız. Bunun nedeni ise forum tarzındaki bir site ile bir e-ticaret sitesinin gereksinimlerinde ve tasarımında değişiklik görülmesidir. Dolayısıyla fiyat da buna bağlı olarak değişecektir.

Sizin gereksinimleriniz, sitenin misyonu ve sitede verilmesini istediğiniz hizmetler, web tasarımı ve fiyatını etkileyecektir. Bunun dışında web sitenizde farklı nitelikler olmasını isterseniz fiyat değişiklikleri daha da artabilir.

Sitenizin web tasarımını üstlenen şirketin geçmişi de fiyatlandırma konusunda etkili olacaktır. Web tasarım şirketinin bundan önce yaptığı ve hizmete sunduğu tasarımlar, muvaffak olduğu işler ve uzman olduğu alanlar, donanımları gibi hususlar fiyatlandırmada etkilisini gösterecektir.

Web tasarımı yaptırırken ucuz fiyatı seçmek de doğru değildir. Nedeni ise ulaşmak istediğiniz işin kalitesi yani size sunulacak olan internet sitesinin kalitesi, bu niteliklerin tümüne bağlı olarak farklılaşabilir. Bu noktada alınması gereken en mantıklı karar kaliteli ve yeterli bir hizmet sunabilen şirketleri tespit ederek, alınacak olan hizmet için ödenen maliyetin neleri kapsayacak olduğunu öğrenerek bir kıyaslama yapıp buna göre karar vermektir.