Ücretsiz Domain ve Hosting Nasıl Alınır?
Arama motorlarında kullanıcıların sizi bulması için web sitenizin bir ismi veya adresi olması gerekmektedir. İnternette arama motorları aradığınız siteyi önünüze getirmek için arka planda karmaşık dillerde anlaşmaktadır.  Bizler bu dilleri, IP numaralarını veya kodları aklımızda tutamayacağımız için bunu daha kolay ulaşılabilir hale getirmek adına daha anlaşılabilir olan www ile başlayan alan adları kullanılmaktadır. 


Domain, yani alan adı web sitesindeki kimliğinizdir. Nasıl ki her cadde mağazasının girişinde onları ayırt edebilmemiz için isimlerinin yazdığı tabela bulunuyorsa domain de web sitenizin internet dünyasındaki tabelası olarak düşünebilirsiniz. Genellikle com, com.tr, net, org uzantılı domainler kullanılmaktadır. 


Firmamız İntegral Bilişim'den, satın almış olduğunuz hazır web site temasının yanında gelen ücretsiz alan adını sahiplenmiş oluyorsunuz. 

Hosting ise kullanıcıların web sitenize 7/24 ulaşabilmesi için sitenizi barındıran sunuculardır. Her yıl veya belirli periyotlarda bu ücreti ödemeniz gerekmektedir. Firmamız yine bu süreçte devreye giriyor ve İntegral Bilişim'den, satın almış olduğunuz hazır web site temasının yanında sizlere ilk sene hostingi ücretsiz hediye etmektedir.