SSL Sertifikası Zorunlu Hale Geliyor
SSL sertifikası, web sitelerin güvenliğini sağlayan, web adreslerinin doğruluğunu teyit eden, iki farklı noktadaki verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlayan bir güvenlik protokolü sağlayıcısıdır.

SSL sertifikası, web sitelerin güvenliğini sağlayan, web adreslerinin doğruluğunu teyit eden, iki farklı noktadaki verilerin şifrelenerek iletilmesini sağlayan bir güvenlik protokolü sağlayıcısıdır. SSL sertifikası ile web sitenizin kodlarının ve içeriğinin güvenliğini sağlayamazsınız. SSL sertifikaları bilgi transferleri sırasında güvenlik sağlamaktadır.

Web site sahipleri SSL sertifikası sağlayıcılarından TrustSafe, Comodo, Rapid ürünlerini uygun fiyata satın alarak sitelerinde güvenlik protokolü sağlayabilirler. Kişisel web siteler, e-ticaret siteleri ve kurumsal siteler için farklı özelliklerde, farklı fiyatlarda SSL sertifikaları bulunmaktadır.

SSL Sertifikası Almak Zorunlu Mu?

SSL sertifikası almak zorunda değilsiniz ancak bu durumda Google, tarayıcı üzerinde sitenizin adresinin yanında " güvenli değil " ibaresi ekleyeceğini duyurdu. Server ve internet tarayıcı arasında veri alışverişleri sırasında, mesaj yazımı, form doldurma, kredi kartı bilgileri girme, kişisel bilgi gönderme, doküman arşivleme ve daha birçok işlemde tarayıcıda " güvenli " yazmasını istiyorsanız SSL sertifikası satın almak zorundasınız. 

Google bloğunda yayınlanan habere göre Ekim 2017 tarihinden sonra SSL sertifikası olmayan sitelerde tarayıcı web siteyi yükledikten sonra direkt olarak " güvenli değil " uyarısı verilecek. Bu durumda sitenize giren ziyaretçileriniz sitenizin güvenilir olmadığına dair şüpheye düşeceklerdir. Bu sebeple mutlaka SSL sertifikası sahibi olmanızı tavsiye ederiz.
SSL Sertifikası Nereden Alınır?

Bilişim sektöründe hosting ve sunucu hizmeti veren birçok firma SSL sertifikası satışı yapmaktadır. Şuanda en çok comodo positivessl ürünü tercih edilmektedir. SSL sertifikası konusunda tecrübesi olan ve sizi yarı yolda bırakmayacak deneyimli bir firma arıyorsanız openix.io adresine göz atmanızı öneririz.
Openix platformu gelişmiş yazılımı ve sektördeki lider iş ortaklarıyla size en iyi hizmeti verecektir. Bireysel ve kurumsal tüm ihtiyaçlar için SSL çözümleri üreten Openix firmasında aradığınız tüm ürünleri bulabilirsiniz.