Marka Tescili
Marka Tescili İle Güvence Altında Olun!

 

Globalleşen dünya şartlarında ticaret sınırları ortadan kalkmakta ve firmalar büyüme yolunda daha hızlı adımlar ile ilerleye bilmektedirler. Global pazarda kendilerini tanıtmak ve ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak adına büyük fırsatlar yakalayan firmalar, bazı tehditler ile de karşı karşıya kalırlar. İç ve dış pazarda firmaları rakiplerinden ayıran temel yetenek ve ürünleri ne yazık ki diğer firmalar tarafından taklit edilebilir ve yakalanan başarı ivmesi düşüş gösterebilir. Bu yüzden firmalar kendilerini ve ürünlerini taklide karşı korumaya marka tesciliile almalı ve yakaladıkları potansiyeli başkaları ile paylaşmamak için gereken güvence çalışmalarına önem göstermelidirler.

Marka tescili nedir?

Bir firma veya ürünün pazardaki diğer ürün ve firmalardan ayırmak amacıyla ürünlerin isim ve telif haklarının koruma altına alınmasıdır. Yasal olarak yapılan marka tescili ile firmalar gelecekte karşılarına çıkabilecek taklitlere karşı kendilerini koruma altına almış olurlar ve pazarda temel yeteneklerini kimse ile paylaşmadan güvenle ürünlerini piyasaya sunarlar.

Marka tescilinin önemi:

Günümüzde birçok firma benzer isim ve ürün nitelikleri yüzünden sahip oldukları potansiyeli kısa sürede kaybetmekte ve karı piyasadaki diğer rakipleri ile paylaşmak zorunda kalmaktadırlar. Giderek küçülen kar payı ve benzer ürünlerin ortaya çıkması firmaların kapanma riskini ortaya çıkararak istenmeyen durumların yaşanacağı bir sürece girmelerine neden olur. Bunun yanı sıra taklit isim ve ürün nedeni ile müşterilerin karşılaştıkları sorunlardan dolayı firma itibarı zedelenerek olumsuz durumlar ortaya çıkar ve firmalar kendi sorumlulukları olmayan ürün ve kişiler yüzünden zor duruma düşerler. Bu yüzden marka tescili firmaların hem kendilerini hemde ürünlerini yasal olarak güvence altına almaları çok önemli bir nokta oluşturmaktadır.

Marka tescili ile firmanızı ve ürünlerinizi güvence altına almada sizlerin yanında bulunuyor ve sunduğumuz hizmet ile yasal haklarınızı savunarak geleceğe daha emin adımlarla yürümenize yardımcı oluyoruz.