Firmalarda Web Sitesinin Önemi

Firmaların web sitesinin olması pek çok alanda müşterilerine daha hızlı ve kolay erişimi sağlar.

Web sitesi firmaların internetteki kartvizitleridir.

 
Sizin kim olduğunuzu, hizmetlerinizi anlatacağınız ve müşteri potansiyelinizle buluşacağınız web sitenizin tasarımı çok önemlidir.
 
Firmanız hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi sitenizin tasarımına göre sizi yorumlayacaktır.
 
İnternette kimse sizin kim olduğunuzu bilmez, profesyonel bir web sitesi sizi olduğunuzdan daha büyük gösterebileceği gibi kötü tasarım olduğunuzdan daha küçük ve amatör gösterebilir.
 
Firmanızın kimliği için web sitenizin tasarımının ve yazılım alt yapısının iyi olması gerekmektedir.
 
 
Türkiye'de ve dünyada artan internet kullanımı giderek büyük artış göstermektedir. Bu kullanım artışının gün geçtikçe daha da katlanarak büyümesi web sitelerinin marka kimlik değerlerini arttırmakla kalmaz, bu işin ne derecede mühim olduğunun farkına varan kurumsallaşmış ve belli bir vizyonu olan şirketler tarafınca da faal bir biçimde oluşturulmasına neden olmuştur. Bu da sektördeki başka firmaların da var olan web sitelerine göstermesi gereken özenin iki kat artmasını sağlamıştır. Müşterilerin bu derecede interneti faal bir biçimde kullanmaları ve hemen her sektörde meydana gelen kurumsal mücadelenin de oluştuğu bugünde internet kullanıcıları araştırdıkları şirketlerin web sitelerini karşılaştırma olanağı buluyor. Bu durumu bir fırsat olarak değerlendiren belli bir vizyona sahip olan şirketler tasarladıkları kurumsal web siteleriyle markalarını en iyi şekilde internet ağı üzerinden doğrudan müşterilerine sunma fırsatı yakalıyor.